
Jak pomagam?
Pracuję psychoterapeutycznie z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym oraz z ich rodzinami, prowadzę też terapię indywidualną osób dorosłych. Moja pomoc zwykle polega najpierw na diagnozie problemu, poradnictwie i wsparciu, potem na regularnych spotkaniach w krótszym przedziale czasu, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, to na prowadzeniu dłuższego i dogłębnego procesu terapeutycznego. Zwykle po wstępnych spotkaniach ustalam wspólnie z klientami formę i możliwości pomocy.
Zakładam, że każda osoba posiada indywidualny potencjał rozwoju i staram się go wykorzystać w radzeniu sobie z trudnościami. Pracuję różnymi technikami, które dostosowuję do klienta. W pracy z dziećmi i młodzieżą najczęściej skupiam się na pomocy w modelu systemowym – we współpracy z rodzicami wskazuję, co jest wspierające dla dziecka, a co można by zmienić w aktualnych relacjach rodzinnych. Rodzicom pomagam dopasować metody wychowawcze do indywidualnych potrzeb ich dzieci. W spotkania z dziećmi wplatam terapeutyczne gry i zabawy oraz opowiadania. Wspierając dorosłych wykorzystuję techniki terapii poznawczej i narracyjnej do poszukiwania nowych sposobów patrzenia na problem i sytuację życiową. Staram się wspólnie znajdować konstruktywne sposoby zmiany życiowej bazując na mocnych stronach osoby.
Kim jestem i jakie mam kwalifikacje?
Psychologia i terapia są moim zawodem i pasją od kilkunastu lat. Wykształcenie psychologiczne zdobyłem na pięcioletnich studiach magisterskich Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (uznawanych za jedne z najbardziej renomowanych w kraju). Już w trakcie studiów zacząłem angażować się w pomoc dzieciom i młodzieży jako wolontariusz lub stażysta. Jako dyplomowany psycholog swoją praktykę poszerzałem o pracę z rodzicami i całymi rodzinami, ale też i praktykę indywidualną z dorosłymi. Wciąż pogłębiam swoje umiejętności i wiedzę, ukończyłem całościowy czteroletni kurs psychoterapii systemowej i nadal się doszkalam.
Pełniłem funkcję biegłego sądowego, jestem członkiem towarzystw psychologicznych: Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce. Również na Uniwersytecie Jagiellońskim zdobyłem tytuł doktora w dziedzinie psychologii, prowadzę badania naukowe, występuję na konferencjach i publikuję, nauczam studentów na Akademii Ignatianum w Krakowie. Moja praca akademicka jest bliska praktyce psychologicznej, obecnie zajmuję się więzią między rodzicami i dziećmi, szczególnie w sytuacjach trudnych, takich jak rozwód.



